ДЕРЖАВНА УСТАНОВА

«ЦЕНТР ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

І МОНІТОРИНГУ НАРКОТИКІВ ТА АЛКОГОЛЮ

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

Архів подій
Законодавче регулювання
Конференції
Моніторингові звіти
Звіти до ЄМЦННЗ
Стан виконання Плану заходів
Поточні моніторингові звіти
Звіти у сфері потреби та споживання лікарських засобів, що містять підконтрольні речовини, сильнодіючі препарати та отруйні речовини
Звіти у сфері зловживання підконтрольними речовинами, сильнодіючими препаратами та отруйними речовинами
Звіти у сфері надання медичної допомоги особам які мають психічні та поведінкові розлади у наслідок вживання психотропних речовин та CALL- center
Профілактика хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Діагностика хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Лікування хвороб пов'язаних з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Медична реабілітація осіб з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Соціальна реабілітація осіб з психічними та поведінковими розладами у наслідок вживання психоактивних речовин
Проведення оглядів з метою виявлення стану сп’яніння
Громадське обговорення законодавчих проектів
Онлайн опитування

ПАРТНЕРИ

Інструмент для картування закладів з лікування розладів , викликаних вживанням психоактивних речовин

Частина А: Контактна інформація (інформація НЕ буде публікуватися)

П.І.Б. директора установи або менеджера з керівної ланки
Адреса електронної пошти директора закладу або програми лікування для подальших контактів і моніторингу
Дана інформація необхідна, тільки якщо опитувальник заповнюється будь-ким іншим, а не директором закладу. У зворотному випадку, прохання залишити це поле порожнім.
Надайте адресу електронної пошти відповідальної особи для подальших контактів і моніторингу
Вкажіть постійну адресу електронної пошти закладу. У разі відсутності постійної адреси електронної пошти установи, прохання надати іншу адресу електронної пошти директора,
або співробітника з керівної ланки.
Надайте номер службового або мобільного телефону контактної особи або програми лікування. Прохання використовувати національний формат набору телефонних номерів.

 * Термін "заклад" застосовується до навчальних центрів, департаментів, відділень та палат, що призначені і спеціалізуються на лікуванні розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин. Ці заклади можуть бути автономними (напр., національні центри по лікуванню залежностей) або інтегрованими з іншими медичними центрами, поліклініками чи диспансерами (напр., широкопрофільними медичними або психіатричними центрами або лікарнями).

Частина B: Контактні дані лікувального закладу (дані можуть бути відкриті для громадськості)

Прохання писати назву закладу, що надає послуги з лікування розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин. Термін "заклад" застосовується до навчальних центрів, департаментів, відділень та палат, що призначені і спеціалізуються на лікуванні розладів, викликаних вживанням психоактивних речовин. Ці заклади можуть бути автономними (напр., національні центри по лікуванню залежностей) або інтегрованими з іншими медичними центрами, поліклініками чи диспансерами (напр., широкопрофільними медичними або психіатричними центрами або лікарнями).
Прохання вказати такі відомості: назва вулиці, номер будинку, місто і поштовий індекс.
Якщо ваш заклад входить в структуру більш великої організації з декількома закладами в різних місцях, прохання вказати тут назву головної організації. Наприклад, це може бути НБО, у якій є кілька різних лікувальних центрів. Для державних організацій, прохання вказати назву міністерства/відомства, що керує закладом.
Для визначення координат закладу в системі GPS за допомогою веб-додатка Google Maps (Карти Google):
1. Налаштуйте масштаб карти Google Maps до рівня, що дозволяє побачити розташування, яке ви хочете вибрати.
2. Наведіть курсор на ділянку, що відповідає потрібному місцю і клацніть правою кнопкою миші, щоб переглянути спливаюче меню. Потім натисніть опцію "Що тут?" в меню.
3. На даній ділянці з'являється маркер, а координати цього місця з'являться в текстовому вікні пошуку Google Maps (наприклад, 46.232733, 6.134357). Далі ви можете скопіювати координати з текстового вікна пошуку та вставити їх в потрібне вам місце тексту.
Номер телефону закладу, за яким клієнти можуть записуватися на прийом, або запитувати інформацію. Цей номер може бути вказаний в каталогах за наявними у вашій країні послуг для пацієнтів, які страждають розладами, пов'язаними з вживанням психоактивних речовин. Прохання використовувати національний формат набору телефонних номерів.
При наявності вимоги про ліцензування лікувальних установ державними (напр., Міністерством охорони здоров'я) або іншими організаціями, будь ласка, дайте відповідь "так" або "ні" на питання, чи має ця установа в даний час ліцензію на надання послуг з лікування.

Частина C: Інформація про лікувальний заклад (інформація може бути відкрита для громадськості)

Амбулаторний заклад/клініка/поліклініка: Заклад або спеціальне відділення лікарні, де амбулаторним пацієнтам надається медична допомога та консультації.

Лікарня: Стаціонарний заклад, що здійснює цілодобовий санітарний догляд і / або надає медичну допомогу хворим або потерпілим особам.

Реабілітаційний центр: Терапевтичне середовище перебування, в якому наркозалежні особи разом проживають і проходять програму консультування або терапії з метою досягнення психосоціальних змін. Цілий ряд теоретичних підходів, включаючи сімейну, психодинамічну, когнітивно-поведінкову терапію, медичний або 12-кроковий підходи можуть лежати в основі програм по реабілітації.

Терапевтичне співтовариство: Як правило, середа, вільна від наркотиків, в якій наркозалежні особи проживають разом в організованій і структурованій формі з метою полегшення досягнення психосоціальних змін. Ключова ідея полягає в тому, що проживаючі в співтоваристві особи є активними учасниками власної і взаємної терапії, а також у тому, що обов'язки щодо забезпечення повсякденної життєдіяльності спільноти розподілені між проживаючими і службовим персоналом.

Низькопороговий центр: Термін "низькопороговий" означає заклад, який полегшує наркоспоживачам доступ до медичних і соціальних послуг, зокрема таким, які допомагають запобігти і скоротити шкоду для здоров'я від вживання наркотиків. Для спонукання наркоспоживачів до входження в контакт користування цими послугами, як правило, не вимагає великих бюрократичних зволікань, як правило є безкоштовним і для цього не потрібно бути вільним від наркотиків, або перебувати в процесі позбавлення від наркотиків. Його цільовими групами є поточні споживачі, т.зв. "тажкодоступні" групи і групи високого ризику з числа наркозалежних людей, а також особи, які спробували наркотики.

Спеціалізований центр соціальної реінтеграції: Центр, який в першу чергу сконцентрований на надання послуг в сфері соціальної реінтеграції (забезпечення житлом, освіта і зайнятість) для вразливих груп.

Інше: Якщо ваш заклад не підходить ні до однієї з перерахованих вище категорій, прохання запропонувати іншу категорію.

Відомча приналежність лікувального закладу (прохання вибрати одну відповідь)

Державний/Урядовий: При необхідності відмітьте, чи входить заклад в систему державної охорони здоров'я.
Недержавне комерційне (приватне): При необхідності відмітьте, чи керується заклад офіційно зареєстрованою або функціонуючою в приватному порядку комерційною компанією.
Недержавний некомерційний (ННЗ): При необхідності відмітити, якщо заклад є некомерційною організацією або соціальним підприємством.

Оплата за власний рахунок

Це поле визначає, чи повинні клієнти самі безпосередньо платити за послуги. Закресліть непотрібне. Залиште відповідь "Ні", якщо лікування є безкоштовним для всіх клієнтів (наприклад, з огляду на те, що послуги фінансуються через національні системи охорони здоров'я за рахунок спеціально виділених коштів або через механізми медичного страхування, чи в рамках благодійності). Залиште відповідь "Так", якщо всі клієнти зобов'язані проводити оплату з власних коштів/безпосередньо. Якщо клієнти отримують підтримку через приватні страхові компанії, вони будуть вважатися як такими, що оплачують за лікування самостійно (залиште відповідь "Так" і закресліть відповідь "Ні"). У разі, якщо клієнти завжди повинні оплачувати певний відсоток від загальної вартості за власний кошт, правильною відповіддю також є "Так".
У випадку, якщо пацієнти повинні оплачувати послуги за свій рахунок (відповідь "Так" на попереднє запитання), приведіть оціночну середньодобову вартість стаціонарного лікування / реабілітаційної терапії в місцевій валюті, або в доларах США. Якщо такі відомості є комерційно чутливою інформацією, можете не відповідати на це питання.
У випадку, якщо пацієнти повинні оплачувати послуги за свій рахунок, приведіть оціночну середньодобову вартість амбулаторного лікування на кожного пацієнта в місцевій валюті, або в доларах США. Якщо такі відомості є комерційно чутливою інформацією, можете не відповідати на це питання.

C7. Наявність механізму надання послуг на місці (відзначте при наявності/і опишіть (кілька відповідей)

 

* ПАР: Психоактивні речовини
* ПАР: Психоактивні речовини